Czym charakteryzuje się naczepa-chłodnia?

Chłodnie to specjalnie przygotowane przestrzenie, dedykowane do przechowywania towarów wymagających odpowiedniej temperatury. Przykładem może być żywność, leki lub niektóre produkty chemiczne. Co ciekawe, chłodnie wykorzystywane są także w transporcie – towary są bowiem przekazywane nawet na duże odległości. Jedną z form chłodni są chłodnie w naczepie. Czym się one charakteryzują? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czym charakteryzuje się chłodnia w formie naczepy?

Chłodnie samochodowe w formie naczepy to uniwersalne propozycje, które zapewniają doskonałe warunki dopasowane do wybranego produktu. Wyróżniają się one sztywno izolowaną zabudową, której sercem jest agregat chłodniczy. Mogą być wykorzystywane do transportu produktów konsumpcyjnych, kwiatów czy farb.

Co ważne, działania chłodni-naczep można indywidualnie dopasować pod względem wymaganej temperatury. Dodatkowo załadunek i rozładunek towaru przebiega szybko i umożliwia zachowanie zasad bezpieczeństwa. Na rynku dostępne są także naczepy jedno- lub dwupokładowe, w których mieści się różna ilość towarów.

Chłodnia, jako naczepa – co warto wiedzieć?

Co warto wiedzieć o nowoczesnych chłodniach w formie naczepy?

Oto kilka ważnych informacji:

  • ściany, sufit i podłogi są wykonane z metalu lub włókna szklanego, dzięki czemu wyróżniają się doskonałą izolacją i nie wchłaniają zapachu produktów,
  • z uwagi na zastosowane materiały i obecność agregatu chłodniczego naczepy-chłodnie są stosunkowo ciężkie – należy o tym pamiętać podczas załadunku towarów,
  • istnieją dwa sposoby pracy agregatu chłodniczego – cykliczny lub ciągły – a ostateczne rozwiązania należy dopasować do rodzaju przewożonych towarów.