Strona główna » Transport » Transport chłodniczy » Samochody dostawcze chłodnie

Samochody dostawcze chłodnie

W RD Logistic do transportu chłodniczego stosujemy profesjonalne samochody dostawcze chłodnie, które wyróżniają się odpowiednią konstrukcją. Każdy z pojazdów wyróżnia duża ładowność i odpowiednia wielkość przestrzeni ładunkowej. Nasze transportery to solidne pojazdy, które nie tylko oferują mnóstwo przestrzeni dla wrażliwego na temperaturę ładunku, ale też optymalne rozwiązania z zakresu specyficznych warunków transportu. Nasi Klienci mogą skorzystać zarówno z zakupu, jak i wypożyczenia samochodu chłodni.

Samochody chłodnie – do czego można je stosować?

Samochody chłodnie to pojazdy, bez których nie poradziłby sobie współczesny transport. Pozwalają przewieźć wiele produktów we właściwej temperaturze. Bus chłodnia pozwala utrzymać we wnętrzu kabiny załadunkowej właściwą temperaturę, która jest niezbędna do przewozu produktów o dużych wymaganiach. Nie są to tylko produkty spożywcze, ale też leki, szczepionki czy narządy potrzebne do operacji. W szczególności sprawdzają się, gdy przewozy realizowane są na dalekich dystansach, a towar musi utrzymać odpowiednią temperaturę. Najczęściej jednak chłodnie wykorzystuje się do przewozu mięsa, owoców czy warzyw. Produkty te, gdy są nieodpowiednio transportowane, mogą szybko się zepsuć. Dlatego też trzeba je przewozić we właściwych warunkach – tylko tak trafią do sklepu świeże i zdatne do spożycia.

Samochody chłodnie do 3,5 t – czym się wyróżniają?

Samochody chłodnie do 3,5 t to pojazdy, które prowadzić mogą posiadacze prawa jazdy kategorii B. Samochody te mimo mniejszej pojemności niż standardowe ciężarówki, również posiadają bardzo dużą powierzchnię załadunkową. Dzięki temu Klienci mogą łatwo przewozić naprawdę spore partie towarów – do chwili, gdy całkowita masa pojazdu wynosi maksymalnie 3,5 tony. Bezpieczny transport jest również zapewniony przez dużą liczbę mocowań, dzięki czemu skrzynie czy pakunki nie będą się poruszać w trakcie gwałtownego hamowania lub przyspieszania.

Chłodnia ma z kolei specjalną konstrukcję w kształcie wanny oraz zakrzywione boki ścian. Wpływa to na świetną izolację termiczną. Podłogę zwykle pokrywa mata antypoślizgowa, dzięki której towary nie są w stanie zmieniać swojego położenia w trakcie jazdy, a także zmniejsza się ryzyko poślizgnięcia w trakcie wejścia do pojazdu.

Czy warto wynająć samochód chłodnię?

Zakup samochodu chłodni to dobre rozwiązanie dla większych firm, które na bieżąco realizują spore przewozy. W przypadku mniejszych przedsiębiorstw rozwiązanie to może jednak okazać się zbyt drogie. Możliwość redukcji kosztów daje natomiast wynajem chłodni. W ofercie RD Logistic posiadamy rozbudowany asortyment floty tych pojazdów, które można dobrać do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Nasi Klienci, którzy decydują się na wynajem, otrzymują gotowy i wyposażony samochód, a także nie muszą martwić się kosztami konserwacji. Dodatkowo mają możliwość wyboru gabarytów auto chłodni pod dany transport i rodzaj przewożonego towaru.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą samochodów chłodni w RD Logistic. Proponujemy kompleksowe wsparcie przy wyborze komfortowych pojazdów, ich zakupie oraz wypożyczeniu.