Strona główna » Transport » Transport chłodniczy » Chłodnie naczepy

Chłodnia samochodowa

Chłodnia samochodowa w formie naczepy chłodniczej wyróżnia się sztywną, izolowaną zabudową, którą dopełnia agregat chłodniczy. Naczepy chłodnie w RD Logistic przystosowane są do każdego transportu – produktów konsumpcyjnych, kwiatów czy farb w danej temperaturze. Naczepy chłodnie posiadają izolowaną skrzynię oraz urządzenie chłodzące. Dzięki temu pozwalają na komfortowy transport w logistyce świeżych i mrożonych towarów oraz w przemyśle farmaceutycznym. Chłodnia naczepa to rodzaj naczepy w sztywnej, izolowanej zabudowie, wyposażona w agregat chłodniczy. Można nią przewozić oprócz żywności również rośliny, a także chemikalia wymagające przewożenia w określonej temperaturze. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty transportu towarów przy pomocy naczepy chłodniczej. Wykonujemy zlecenia zarówno na transport krajowy, jak i międzynarodowy.

Naczepy chłodnicze – co je wyróżnia?

Naczepy chłodnicze możemy indywidualnie dopasowywać pod względem wymaganej temperatury. Bez względu czy potrzebna jest tylko jedna komora lub dwukomorowy pojazd, z dodatkowym parownikiem lub ścianką działową. Załadunek i rozładunek towaru przebiega na rampie załadunkowej. Oferujemy także naczepy jedno oraz dwupokładowe, na których można sprawnie przewozić 33 lub 66 palet. Wykorzystywane przez nas chłodnie kontenery mają różnorodne wymiary i ładowność. Dzięki temu możemy przewozić ładunki o różnych wielkościach, zgodnie z wymaganiami oraz potrzebami Klientów. Naczepy chłodnicze mogą być również indywidualnie dopasowane pod kątem wymaganej temperatury. Jest to niezwykle praktyczna funkcja, gdyż każdy rodzaj towaru może potrzebować innej temperatury podczas przewożenia. 

Chłodnie samochodowe wymagają precyzyjnego przygotowania się do ich zakupu. Należy przede wszystkim zastanowić się nad przyszłymi potrzebami firmy. Duże znaczenie odgrywa agregat, który jest najważniejszym i najdroższym elementem wyposażenia. W RD Logistic pojazdy posiadają nowe agregaty, które w przeciągu tylko kilkunastu minut pozwalają schładzać wnętrze naczepy do pożądanej temperatury – bez względu na warunki panujące na zewnątrz.

Ciężarówka chłodnia – jak jest zbudowana?

W RD Logistic oferujemy naczepy chłodnie od sprawdzonych konstruktorów oraz producentów, którzy stosują się do wszystkich regulacji prawnych. Konwencja ATP jasno określa, że przy budowie naczep należy korzystać z odpowiedniej izolacji. Nadwozie izoluje się za pomocą np. korka, spienionego polistyrenu czy pianki poliuretanowej. Nadwozia chłodnicze często powstają też z płyt termoizolacyjnych. Ściany naczepy chłodniczej budowane są z kolei z płyt warstwowych. Grubość warstwy izolującej wynosi w przypadku ścian 84 mm i w przypadku dachu 115 mm. Konstrukcję dachu należy to się wzmacnia, aby utrzymać ewentualne prowadnice do mocowania mięsa. Podłoga naczepy jest szczególnie odporna i wzmacniania, ponieważ musi wytrzymać obciążenia pracującego wózka nawet do 45 kN.