Blog

Czym różni się izoterma od chłodni?

W branży transportowej istnieje wiele technologii i rozwiązań, które pozwalają na przewóz różnorodnych produktów w optymalnych warunkach. Dwie z nich to izoterma i chłodnia, które, choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się podobne, istotnie się różnią. W niniejszym artykule przedstawiamy najważniejsze cechy tych dwóch systemów transportowych.

Czytaj dalej

Czym jest kontener chłodniczy?

Kontener chłodniczy to niezwykle istotne rozwiązanie w dziedzinie transportu i logistyki. Pozwala on na przewóz żywności oraz innych produktów wymagających utrzymania odpowiedniej temperatury podczas przewozu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej charakterystyce takich kontenerów chłodniczych oraz temu, jakie towary przewozi się w nich najczęściej.

Czytaj dalej

Co należy przewozić w chłodniach?

Transport chłodniczy odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu jakości wielu towarów. Dzięki odpowiedniej technologii i warunkom przewozu, produkty szybko psujące się docierają do odbiorców w idealnym stanie. Jakich konkretnie towarów dotyczy ten rodzaj transportu? Sprawdźmy.

Czytaj dalej

Jak przebiega transport chłodniczy?

W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej produktów wymaga utrzymania odpowiednich warunków podczas transportu, profesjonalny i sprawny transport chłodniczy jest niezwykle ważnym elementem w łańcuchu dostaw. Zarówno dla producentów, jak i klientów ważne jest, aby towary dotarły do miejsca przeznaczenia w pełni świeże i bez uszczerbku na jakości. W jaki sposób przebiega transport chłodniczy? Jakie są […]

Czytaj dalej

Wszystko, co warto wiedzieć o działaniu chłodni samochodowej

Pojazdy przeznaczone do transportu towarów muszą spełniać określone kryteria. Sprawa staje się szczególnie skomplikowana, jeżeli w samochodzie będą przewożone ładunki, którym trzeba zapewnić konkretne warunki, na przykład temperaturowe. Mowa tutaj przede wszystkim o chłodniach samochodowych. Co należy wiedzieć na ich temat?

Czytaj dalej

Czym charakteryzuje się naczepa-chłodnia?

Chłodnie to specjalnie przygotowane przestrzenie, dedykowane do przechowywania towarów wymagających odpowiedniej temperatury. Przykładem może być żywność, leki lub niektóre produkty chemiczne. Co ciekawe, chłodnie wykorzystywane są także w transporcie – towary są bowiem przekazywane nawet na duże odległości. Jedną z form chłodni są chłodnie w naczepie. Czym się one charakteryzują? Temat ten omawiamy w naszym […]

Czytaj dalej