Strona główna » Transport » Transport chłodniczy

Transport chłodniczy

Transport chłodniczy, który realizujemy w RD Logistic jest jedną z najbardziej wymagających i skomplikowanych technik przewozu. Jako specjaliści doskonale jednak wiemy, jak ważne jest, aby zachować właściwą temperaturę towaru. Dlatego bardzo dbamy o to, żeby efektywnie planować transport i wybierać najbardziej optymalne trasy. Szczególną uwagę przykładamy do sprawnej logistyki oraz nieustannej kontroli temperatury. Nowoczesne rozwiązania technologiczne i rozbudowana flota pojazdów sprawia natomiast, że możemy zapewnić terminowość dostaw oraz najwyższe standardy jakości, zapewniając przy tym odpowiednie środki ostrożności.

Co przewozimy w chłodniach?

Najpowszechniejszym towarem, który przewozimy w naczepach chłodniczych, jest żywność. Są to wszystkie szybko psujące się artykuły żywnościowe – od mięsa surowego, przez owoce i warzywa, aż po lody. Produkty te muszą zostać dostarczone jak najszybciej (np. do 48 godzin), być właściwie schłodzone, zamrożone lub podgrzane – wszystko to zapewnia sprawny transport. Chłodnia, jaką dysponujemy w RD Logistic bez problemu pozwala spełnić wszystkie te wymagania.

Co oferujemy w ramach transportu chłodniczego?

W RD Logistic wychodzimy naprzeciw potrzebom zmieniającego się rynku, przepisów oraz potrzeb Klientów. Oferujemy m.in.:

  • Transport chłodniczy do 3,5 tony,
  • Transport chłodniczy krajowy,
  • Transport chłodniczy międzynarodowy.

Nasi kierowcy posiadają zarówno uprawnienia do kierowania busem do 3,5 tony (prawo jazdy kategorii B), jak i do wielkogabarytowych przewozów. Zatrudniamy specjalistów po specjalnych kursach i dodatkowych uprawnieniach C + E. Każdy z kierowców nieustannie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, aby zapewni sprawny i bezpieczny transport.

Dlaczego transport chłodniczy w RD Logistic?

Dysponujemy tylko najwyższej jakości, sprawnymi pojazdami typu chłodnie. Spedycja chłodnicza w RD Logistic dotyczy zarówno zachowania wszelkich procedur sanitarnych, jak i skrupulatnie przeszkolonych kierowców. Nasze naczepy chłodnie posiadają specjalną izolowaną zabudowę, którą uzupełnia agregat chłodniczy. Pozwala regulować warunki termiczne, jakie panują w przestrzeni ładunkowej.

Doskonale wiemy, że transport chłodniczy międzynarodowy i krajowy musi zachowywać standardy najwyższej próby. Wymagania te dotyczą nie tylko sprzętu, ale też utrzymania higieny i norm obsługi przez personel. Każdy przejazd i procedury, jakie stosujemy w jego trakcie, są zgodne z normą ISO 22000:2005 – czyli międzynarodowym zbiorem zasad określających podstawy do zarządzania bezpieczeństwem żywności. Dlatego nasz transport chłodniczy przystosowany jest do przewozu praktycznie każdego towaru.

Profesjonalna pomoc w dopełnieniu formalności spedycyjnych

Nasi Klienci mogą także skorzystać z profesjonalnego doradztwa i pomocy przy przygotowywaniu dokumentacji transportowej. Brak dopełnienia formalności może wiązać się nawet z zatrzymaniem ładunku. Dlatego przywiązujemy szczególną uwagę na przygotowanie i poprawne wypełnienie dokumentacji zgodnie z obowiązującymi przepisami różnych państw Unii Europejskiej. W razie jakichkolwiek problemów nasi Klienci mogą liczyć na stały kontakt z doświadczonym spedytorem.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą transportu chłodniczego w RD Logistic.