Strona główna » Transport » Transport chłodniczy

Transport chłodniczy

Transport chłodniczy, który realizujemy w RD Logistic jest jedną z najbardziej wymagających i skomplikowanych technik przewozu. Jako specjaliści doskonale jednak wiemy, jak ważne jest, aby zachować właściwą temperaturę towaru. Dlatego bardzo dbamy o to, żeby efektywnie planować transport i wybierać najbardziej optymalne trasy. Szczególną uwagę przykładamy do sprawnej logistyki oraz nieustannej kontroli temperatury. Nowoczesne rozwiązania technologiczne i rozbudowana flota pojazdów sprawia natomiast, że możemy zapewnić terminowość dostaw oraz najwyższe standardy jakości, zapewniając przy tym odpowiednie środki ostrożności.

Co przewozimy w chłodniach?

Najpowszechniejszym towarem, który przewozimy w naczepach chłodniczych, jest żywność. Są to wszystkie szybko psujące się artykuły żywnościowe – od mięsa surowego, przez owoce i warzywa, aż po lody. Produkty te muszą zostać dostarczone jak najszybciej (np. do 48 godzin), być właściwie schłodzone, zamrożone lub podgrzane – wszystko to zapewnia sprawny transport. Chłodnia, jaką dysponujemy w RD Logistic bez problemu pozwala spełnić wszystkie te wymagania.

Co oferujemy w ramach transportu chłodniczego?

W RD Logistic wychodzimy naprzeciw potrzebom zmieniającego się rynku, przepisów oraz potrzeb Klientów. Oferujemy m.in.:

  • Transport chłodniczy do 3,5 tony,
  • Transport chłodniczy krajowy,
  • Transport chłodniczy międzynarodowy.

Nasi kierowcy posiadają zarówno uprawnienia do kierowania busem do 3,5 tony (prawo jazdy kategorii B), jak i do wielkogabarytowych przewozów. Zatrudniamy specjalistów po specjalnych kursach i dodatkowych uprawnieniach C + E. Każdy z kierowców nieustannie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, aby zapewni sprawny i bezpieczny transport.

Krajowy transport chłodniczy

Zdajemy sobie sprawę, że niektóre typy ładunków wymagają specjalnego traktowania. Nie wszystkie towary mogą być transportowane w sposób standardowy, głównie ze względu na większą wrażliwość na warunki zewnętrzne. Takim towarem jest przede wszystkim żywność oraz składniki do jej produkcji. Nasza firma dysponuje wysokiej klasy pojazdami do krajowego transportu chłodniczego, które są specjalnie przystosowane do takich usług. Przewożenie żywności normalnym autem mogłoby sprawić, że towar by się zepsuł, co doprowadziłoby do ogromnych strat finansowych. Zatrudnieni w naszej firmie pracownicy to doświadczeni specjaliści z dużą wiedzą z zakresu logistyki oraz transportu chłodniczego. Kompleksowo zadbają o fachową realizację zlecenia, a także doradzą najbardziej efektywne rozwiązania. Krajowy transport chłodniczy odgrywa bardzo ważną rolę we współczesnym handlu. Dokładamy więc wszelkich starań, by zadowoleni byli zarówno producenci i dystrybutorzy żywności, jak i konsumenci.

Międzynarodowy transport chłodniczy

Nasza oferta obejmuje też międzynarodowy transport chłodniczy, w którym mamy ogromne doświadczenie. Pozwoliło nam to wypracować stałe siatki sprawdzonych połączeń, dzięki czemu możesz liczyć na naszą terminowość, szybkość i niezawodność dostaw. Dysponujemy szeroką flotą, w której znajdują się samochody dostawcze chłodnie o różnych pojemnościach. Pojazdy te umożliwiają nam realizację nawet najbardziej zaawansowanych przedsięwzięć logistycznych. Dopasowujemy odpowiednią formę transportu oraz optymalną trasę dostawy, dzięki czemu każde zlecenie jest wykonywane terminowo i profesjonalnie.

Dlaczego transport chłodniczy w RD Logistic?

Dysponujemy tylko najwyższej jakości, sprawnymi pojazdami typu chłodnie. Spedycja chłodnicza w RD Logistic dotyczy zarówno zachowania wszelkich procedur sanitarnych, jak i skrupulatnie przeszkolonych kierowców. Nasze naczepy chłodnie posiadają specjalną izolowaną zabudowę, którą uzupełnia agregat chłodniczy. Pozwala regulować warunki termiczne, jakie panują w przestrzeni ładunkowej.

Doskonale wiemy, że transport chłodniczy międzynarodowy i krajowy musi zachowywać standardy najwyższej próby. Wymagania te dotyczą nie tylko sprzętu, ale też utrzymania higieny i norm obsługi przez personel. Każdy przejazd i procedury, jakie stosujemy w jego trakcie, są zgodne z normą ISO 22000:2005 – czyli międzynarodowym zbiorem zasad określających podstawy do zarządzania bezpieczeństwem żywności. Dlatego nasz transport chłodniczy przystosowany jest do przewozu praktycznie każdego towaru.

Profesjonalna pomoc w dopełnieniu formalności spedycyjnych

Nasi Klienci mogą także skorzystać z profesjonalnego doradztwa i pomocy przy przygotowywaniu dokumentacji transportowej. Brak dopełnienia formalności może wiązać się nawet z zatrzymaniem ładunku. Dlatego przywiązujemy szczególną uwagę na przygotowanie i poprawne wypełnienie dokumentacji zgodnie z obowiązującymi przepisami różnych państw Unii Europejskiej. W razie jakichkolwiek problemów nasi Klienci mogą liczyć na stały kontakt z doświadczonym spedytorem.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą transportu chłodniczego w RD Logistic.